Preskoči na glavni sadržaj

Stonehill Open: Četiri postolja za DGK Eagle

Vikend 1.-2. listopada bio je rezerviran za Stonehill Open - turnir na novom terenu u Stubičkim Toplicama. Naš klub predstavljalo je šestero članova, a njih četvero je osvojilo i postolja u svojim kategorijama.

DGK Stubaki ugostio je 8. kolo Hrvatske disc gol lige na, još službeno neotvorenom, terenu u Stubičkim Toplicama. Bila je ovo pretpremijera disc golfa u Krapinsko-zagorskoj županiji međunarodnog karaktera na kojoj je nastupilo 36 igrača i igračica iz Hrvatske, Srbije i Crne gore.

DGK Eagle u Stubičkim Toplicama

Naš klub predstavljalo je 6 predstavnika: Marina Starčić Krvavica, Vjeran Tuhtan, Josip Bošnjaković, Val Martić, Marin Grbac i Nino Krvavica u 3 turnirske kategorije: MPO, FA3 i MA4. Nakon 3 odigrane runde, Marina je osvojila 3. mjesto u FA3 kategoriji, Nino također 3. mjesto u MA4, dok se neizvjesna borba vodila u Open kategoriji - nakon regularnog dijela turnira, na vodećem mjestu Josip Bošnjaković bio je izjednačen sa Šimencom (DGK Lagoda), a Vjeran Tuhtan je dijelio 3. mjesto sa varaždincem Vuckovićem. Krenulo se u doigravanje i na kraju je Josipu pripalo 2. mjesto, a Vjeranu 3. mjesto na ovom turniru. Val je zauzeo 6. mjesto u MPO kategoriji, što mu je bilo dovoljno za vodstvo u MGreen kategoriji HDGL-a, dok je Marin bio deseti.

Natjecanja u Hrvatskoj disc golf ligi nastavljaju se za 2 tjedna (15. listopad) kada je na rasporedu Poreč Open.

Primjedbe

Novosti iz DGK Eagle:

Turnir: Platak Disc Golf Open 2024

Disc golf klub Eagle i ove godine organizira disc golf turnir na našem najdražem brdu - Platak DG Open 2024 . Termin održavanja turnira je 1. i 2. lipnja 2024. godine, a igrat će se kao PDGA C-tier turnir u 3 runde po 18 koševa, te finale na 6 staza za najbolje iz kategorija MPO i FPO. Turnir je ujedno i šesto kolo Hrvatske disc golf lige (HDGL) . Platak DG Open 2024 Sve informacije o turniru mogu se naći na web stranici turnira , a prijave su moguće i putem formulara na dnu stranice. Kategorije u kojima su otvorene prijave su MPO, FPO, Green i Purple, pružajući opcije za različite razine iskustva i vještina. Kotizacija za sudjelovanje iznosi 22€ za MPO i FPO kategorije, te 15€ za Green i Purple. Za juniore mlađe od 18 godina, kotizacija iznosi samo 5€, pružajući im priliku da se natječu na ovom turniru po pristupačnoj cijeni. Kao i svake godine, igračima se nudi mogućnost smještaja u Veli

11. Prvenstvo Hrvatske - zlato za DGK Eagle 🦅

Proteklog vikenda (16.-17.9.) održano je 11. Prvenstvo Hrvatske u disc golfu na izazovnom terenu Stonehill u Stubičkim Toplicama, a članovi Disc golf klub Eagle zabilježili su zapažene rezultate.  Pobjeda za Vjerana Tuhtana u MPO U kategoriji MPO, naši su članovi pokazali svoju odlučnost i koncentraciju, ostavivši svoj trag na ljestvici najboljih: 1. mjesto - Vjeran Tuhtan 🥇🏆  7. mjesto - Val Martić 7. mjesto - Marin Grbac 12. mjesto - Josip Bošnjaković 👏🎉Čestitamo Vjeranu Tuhtanu na osvajanju svog prvog naslova prvaka Hrvatske! Vjeran je zadržao prvo mjesto od prve do posljednje runde, gdje je povećao prednost na 5 bacanja i time zapečatio svoju pobjedu. Dobri rezultati nastavili su se u Masters kategoriji MP40, gdje se Nino Krvavica izborio i osvojio 3. mjesto na podiju. 🏅 Marina Starčić Krvavica, u FPO kategoriji igrala je dobro cijeli vikend te je osvojila 6. mjesto i posebnu nagradu za najbliži "bac" do koša (CTP). 💪 Uz prvenstvo Hrvatske, rezultati turnira bod

WTDGC 2022: Hrvatska 14. na Svjetskom disc golf prvenstvu

Hrvatska disc golf reprezentacija osvojila je odlično 14. mjesto na Svjetskom ekipnom disc golf prvenstvu koje se od 17. do 21. kolovoza igralo u Varaždinu . Hrvatska reprezentacija na otvaranju Prvenstva Na Prvenstvu je sudjelovalo rekordnih 25 zemalja s više od 250 igrača i igračica . Glavni cilj hrvatske reprezentacije bio je da prođe prvu fazu natjecanja i uđe u “Top 16” zemalja - što je i ostvarila. Zemlje su bile podijeljene u skupine prema svjetskom rankingu. Hrvatska je u skupini imala jaki SAD, Mađarsku, Švicarsku, Kolumbiju te Austriju - koja je pobijedila prošle godine na Europskom ekipnom disc golf prvenstvu. Uz navedene zemlje u Varaždinu su se natjecale i sljedeće reprezentacije - Australija, Češka, Estonija, Finska, Francuska, Irska, Italija, Kanada, Latvija, Litva, Nizozemska, Njemačka, Portugal, Slovačka, Slovenija, Srbija, Španjolska, Ukrajina i Velika Britanija. Natjecanje u prvoj fazi bilo je koncipirano da sve reprezentacije u skupini igraju mečeve jedna s drugom,