Preskoči na glavni sadržaj

Disc golf klub Eagle na DraFo Warmup Turniru u Varaždinu

Proteklog vikenda članovi Disc Golf Kluba Eagle (DGK Eagle) su se okupili na izazovnom DraFo Warmup turniru u Varaždinu. Turnir je održan na terenu uz varaždinsku sportsku dvoranu, pružajući igračima pravu testiranje njihovih vještina.

Nino Krvavica

Turnir je obuhvatio pet divizija: MPO, FPO, Red, Green i Purple. Klub je ponosno predstavljalo troje članova: Vjeran Tuhtan u MPO, Nino Krvavica u Red kategoriji te Marina Starčić Krvavica u FPO kategoriji.

Vjeran Tuhtan

Marina Starčić Krvavica

Rezultati su bili impresivni, a evo kako su se naši članovi plasirali u svojim kategorijama:

MPO Kategorija:

1. Tomislav Goricki - 185 (+5)
2. Nino Durak - 187 (+7)
2. Christian Koller - 187 (+7)
4. Aleksandar Aki Vuckovic - 189 (+9)
5. Aleksandar Bato Sudžukovic - 190 (+10)
6. Dinko Šimenc - 190 (+10)
7. Vjeran Tuhtan - 194 (+14)
8. Tomislav Ćavar - 195 (+15)
9. Borna Vardić - 196 (+16)
10. Toni Denona - 202 (+22)
11. Michael Narath - DNF

FPO Kategorija:

1. Ana Goricki - 203 (+23)
2. Raphaela Narath - 208 (+28)
3. Ira Molnar Goricki - 217 (+37)
4. Tina Šimenc - 221 (+41)
5. Danica Pajtak - 221 (+41)
6. Natalija Jarec - 233 (+53)
7. Jelena Gecek - 248 (+68)
8. Marina Starcic Krvavica - 250 (+70)
9. Branka Habjanic - 338 (+158)

Red Kategorija:

1. Andrej Kozic - 187 (+7)
2. Peter Schwartz - 195 (+15)
3. Tomislav Frković - 196 (+16)
4. Radule Raško Mikic - 197 (+17)
5. Andreas Karner - 199 (+19)
6. Antun Blazanovic - 203 (+23)
7. Dino Harambasic - 208 (+28)
8. Bine Fridrih - 209 (+29)
9. Tomislav Kačavenda - 211 (+31)
9. Andreas Trondl - 211 (+31)
9. Nino Krvavica - 211 (+31)
12. Petar Mikić - 222 (+42)

Detaljni i potpuni rezultati dostupni su na PDGA stranici turnira.

Čestitamo svim našim članovima na uspjehu na DraFo Warmup turniru! Turnir se boduje za Hrvatsku disc golf ligu koja je u samoj završnici - do kraja sezone ostaje još samo jedan turnir do konačne odluke o prvacima Hrvatske. Turnir se igra 18.11. u parku kraj Vodovodne ulice u Varaždinu. DGK Eagle trenutno se nalazi na 4. mjestu klupskog poretka.

Hvala svima koji su podržali naše igrače!

HDGL Klupski poredak


Primjedbe

Novosti iz DGK Eagle:

Turnir: Platak Disc Golf Open 2024

Disc golf klub Eagle i ove godine organizira disc golf turnir na našem najdražem brdu - Platak DG Open 2024 . Termin održavanja turnira je 1. i 2. lipnja 2024. godine, a igrat će se kao PDGA C-tier turnir u 3 runde po 18 koševa, te finale na 6 staza za najbolje iz kategorija MPO i FPO. Turnir je ujedno i šesto kolo Hrvatske disc golf lige (HDGL) . Platak DG Open 2024 Sve informacije o turniru mogu se naći na web stranici turnira , a prijave su moguće i putem formulara na dnu stranice. Kategorije u kojima su otvorene prijave su MPO, FPO, Green i Purple, pružajući opcije za različite razine iskustva i vještina. Kotizacija za sudjelovanje iznosi 22€ za MPO i FPO kategorije, te 15€ za Green i Purple. Za juniore mlađe od 18 godina, kotizacija iznosi samo 5€, pružajući im priliku da se natječu na ovom turniru po pristupačnoj cijeni. Kao i svake godine, igračima se nudi mogućnost smještaja u Veli

WTDGC 2022: Hrvatska 14. na Svjetskom disc golf prvenstvu

Hrvatska disc golf reprezentacija osvojila je odlično 14. mjesto na Svjetskom ekipnom disc golf prvenstvu koje se od 17. do 21. kolovoza igralo u Varaždinu . Hrvatska reprezentacija na otvaranju Prvenstva Na Prvenstvu je sudjelovalo rekordnih 25 zemalja s više od 250 igrača i igračica . Glavni cilj hrvatske reprezentacije bio je da prođe prvu fazu natjecanja i uđe u “Top 16” zemalja - što je i ostvarila. Zemlje su bile podijeljene u skupine prema svjetskom rankingu. Hrvatska je u skupini imala jaki SAD, Mađarsku, Švicarsku, Kolumbiju te Austriju - koja je pobijedila prošle godine na Europskom ekipnom disc golf prvenstvu. Uz navedene zemlje u Varaždinu su se natjecale i sljedeće reprezentacije - Australija, Češka, Estonija, Finska, Francuska, Irska, Italija, Kanada, Latvija, Litva, Nizozemska, Njemačka, Portugal, Slovačka, Slovenija, Srbija, Španjolska, Ukrajina i Velika Britanija. Natjecanje u prvoj fazi bilo je koncipirano da sve reprezentacije u skupini igraju mečeve jedna s drugom,

HDGL: Otvaranje sezone u Varaždinskim Toplicama

Uzbuđenje raste jer najavljujemo početak nove sezone Hrvatske disc golf lige! Prvo kolo, turnir Mars Springs, bit će održan 9. i 10. ožujka u Varaždinskim Toplicama. Ozračje će biti nabijeno pozitivnom energijom, a očekujemo veliku borbu jer je za otvaranje sezone prijavljeno više od 50 igrača. U prvom kolu, DGK Eagle predstavljat će 6 članova te će se boriti za bodove u 3 kategorije. Vjeran, Josip, Marin i Val boduju se za 1. HDGL, Marina za 1. HDGLŽ te Nino za 2. HDGL. Liga se odvija u četiri kategorije: 1. HDGL, 1. HDGLŽ, 2. HDGL i 2. HDGLŽ. Svaka kategorija donosi svoju jedinstvenu dinamiku i uzbuđenje, čime se omogućava svakom igraču da pronađe svoje mjesto u ovom uzbudljivom sportu. Sezona će obuhvatiti ukupno 10 kola, od kojih će svako biti odigrano na drugom terenu diljem Hrvatske. To znači da nas čeka raznolikost terena, različite taktike i izazovi, stvarajući dinamičnu i uzbudljivu sezonu, a u prosincu će se pokazati koji igrači i kl